נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

איך אפשר לקבל החזרי מס?

החזרי מס

החזרי מס הם משהו שכל ישראלי משלם מיסים חייב להכיר. אם אתם עוד מכירים את הנושא – אז הגיע הזמן. זו הדרך הטובה והבטוחה ביותר לוודא שאתם ממצים את כל הזכויות שלכם בנוגע לתשלומי מיסים. לעיתים קרובות בגלל שלל סיבות, אתם תשלמו יותר מס ממה שנקבע בחוק, החזרי מס נועדו לפתור את הבעיה הזו – והם יכולים להגיע לאלפי שקלים.

אל תזניחו את הנושא והתחילו כבר היום תהליך לקבלת החזרי מס שיכולים, כאמור, להיות מאד גבוהים. בכתבה זו נעשה לכם סדר בכל מה שחשוב לדעת על החזרי מס, כיצד כדאי להגיש ואיך אפשר לקבל את מלוא הסכום האפשרי חזרה. קדימה מתחילים!

 

שלבים בהגשת בקשה לקבלת החזרי מס

שלב ראשון – בדיקה ראשונית

בשלב זה עליכם לבדוק מגיע לכם החזרי מס. אנשים רבים זכאים להחזרי מס בגלל ניכויים שלא נלקחו בחשבון בתלוש השכר או כי עבדו רק חלק מהשנה, תרמו לעמותות, שילמו הוצאות מוכרות, אך הרשימה לא עוצרת כאן. ישנם מקרים נוספים רבים כגון לידה, מחלות, ילדים בחינוך מיוחד, תשלומי מזונות ואפילו שחרור מהצבא.

החזרי מס אינם תלויים בגיל או בסטטוס בחיים ויכולים להתרחש בכל שלב בחיים, לכן חשוב קודם כל לעשות בירור ראשוני. תוכלו לעשותו עם חברות ראיית חשבון מקצועיות ואיכותיות העוסקות בנושא. לרוב, הבירור הראשוני מאד פשוט וכולל מילוי טופס מפורט אונליין שייתן לרואי החשבון את כל המידע הראשוני לו הם זקוקים כדי לבדוק מה מצבכם ובהמשך להגיש את הבקשה להחזרי מס הכנסה.

החזרים

שלב שני – בחרו חברה מעולה שתגיש עבורכם את הבקשה

על מנת להגיש בקשה מוצלחת להחזר מס חשוב לדעת כיצד לעשות זאת. נכון, זה כלי מצוין לקבל כסף חזרה, אך הוא מלווה בבירוקרטיה לא מעט. רואי חשבון מומחים יעזרו לכם באיסוף הנתונים והמסמכים השונים ויוודאו שאתם מקבלים את החזר המס המקסימלי שתוכלו לקבל.

חשוב לדעת שהחזרי מס יכולים להיעשות עד שש שנים אחורה, כך שאתם בוודאי תרצו אנשי מקצוע לצידכם שיכולים לעזור לכם ״לחקור״ כמה שנים אחורה. רואי חשבון המתמחים בתחום יוכלו אחרי בירור קצר לשער את סכום החזר המס האפשרי ויתנו לכם מידע שיעזור לכם לפעול.

 

שלב שלישי – הגשת הבקשה עצמה

בשלב זה יגישו רואי החשבון את הבקשה לרשויות המס. לעיתים היא תלווה במסמכים שרואי החשבון יעזרו לכם להכין ולארגן. הבקשה נעשית לרוב אונליין אך חשוב שיהיה לצידכם איש מקצוע שמכיר את כל דקויות המערכת ויש לו ניסיון בהגשת בקשות להחזרי מס. בקשות להחזרי מס שנעשות בצורה מקצועית ולפי כל הכללים הן בקשות שנענות יותר בקלות ויותר במהירות.

לסיכום, הסיכוי שאתם זכאים להחזר מס הוא גבוה מאד. אל תתלבטו ואל תתמהמהו בנושא. ההחזר יכול להגיע לאלפי שקלים שיכולים להועיל לכם מאד בכל שלב בחיים. בנוסף, זוהי פשוט הזכות שלכם ונחמד לדעת שהמאזן שלכם במס הכנסה הינו נכון ומדויק. בהצלחה!

החזרי מס

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא מיסים
הטבות מס
מדריך מקוצר להטבות מס

 עצמאים או שכירים, בין אם הם עוסקים פטורים ובין אם עוסקים מורשים, מקבלים הטבות מס בכל הנוגע לחסכונות פנסיוניים