נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

 3 סוגים של ייעוץ פיננסי

מחשבון

יועצים פיננסיים עובדים עם בעלי עסקים בתחומים שונים.

הרי זה ידוע, להיות בעל עסק זו עבודה מתגמלת אך לא פשוטה.

בעל עסק צריך לנהל הכול ביד רמה, הוא צריך לדאוג בין היתר לשיווק של העסק, לשירות הלקוחות, לשירותים או המוצרים

שהוא מוכר, להנהלת חשבונות, לעובדים שלו וכו'.

זו הסיבה שכל בעל עסק צריך שיהיה לו יועץ שיהיה אחראי לעקוב אחר התנהלות העסק ויסייע במידת הצורך.
היועץ הפיננסי מסייע לעסק בתהליכים שונים והוא אחראי בסופו של דבר לכך שהעסק מתנהל באופן נכון מבחינה כלכלית. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בחיסכון של עלויות השירותים או המוצרים, תמחור מקצועי והתנהלות מול הבנק במצבים שונים.

 

ישנם 3 סוגים של ייעוץ פיננסי שכל בעל עסק צריך להכיר, להלן פירוט אודותיהם:

  1. ייעוץ פיננסי לעסק קיים (שאינו הסתייע ביועץ פיננסי עד כה)

ייעוץ שכזה מתרחש במצב שבו עסק קיים פונה אל יועץ פיננסי מומחה בתחום במטרה לקבל ייעוץ פיננסי. במקרים מסוימים, אלו עסקים שהמנהלים שלהם מדווחים כי העסק אינו מממש את הפוטנציאל שלו. במקרים אחרים, בעלי עסקים עשויים לפנות אל יועץ פיננסי במצב שכזה מכיוון שהם הבינו שאין להם הבנה בכל הקשור לפן הפיננסי של העסק והם זקוקים להכוונה בתחום.
במקרה שכזה, היועץ הפיננסי מבצע בדיקת עומק ולאחריה הוא בוחן את נקודות התורפה של העסק. נקודות תורפה יכולות להיות מקרה שבו לעובדים אין הכשרה הולמת או מצב שבו העסק לקח הלוואות עם ריביות גבוהות מידי. לאחר שנקודות התורפה זוהו, היועץ הפיננסי מטפל בהן.

 

  1. ייעוץ פיננסי בתקופות של משברים

ייעוץ פיננסי יכול להיות משמעותי מאוד עבור עסקים שנמצאים בתקופה של משבר שכוללת הפסדים רבים עבור העסק. במקרים אלו, הייעוץ הפיננסי משמש כקרש הצלה עבור העסק ולהצילו מפשיטת רגל או מפירוק של החבר.
ייעוץ פיננסי שמתבצע בשלב זה מתמקד בניסיון להרוויח זמן כדי לגייס אשראי ולגרום בסופו של דבר לניהול תזרים מזומנים שיאפשר את חזרתו של העסק לשגרה.

 

  1. ייעוץ פיננסי עבור עסקים שמתרחבים

ייעוץ מסוג זה מתמקד בעסקים שנמצאים במגמת התרחבות. עסקים אלו עשויים להתעניין בייעוץ הנוגע להכנסת שותף חדש או משקיע, בייעוץ בכל הנוגע למיזוג רגע לפני רכישת עסק נוסף ועוד.
מדובר במהלכים שיש להם השלכות פיננסיות, כך שחשוב מאוד להתייעץ עם יועץ פיננסי שמומחה בתחום רגע לפני שמבצעים אותם. במקרים אלה, היועץ הפיננסי יבחן האם ישנה כדאיות כלכלית בביצוע המהלך המדובר ובסופו של דבר, הוא ימסור את דעתו המקצועית בתחום ויציע את האופציה הטובה ביותר.

אלו שלושת הסוגים של ייעוץ פיננסי שכל בעל עסק צריך להכיר.
אם אתם מכירים בעל עסק שזקוק לאחד משלושת סוגי הייעוץ הללו, כדאי שתאפשרו לו לקרוא את הפרטים שנכתבו לעיל.

 

אשת מכירות

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא ייעוץ עסקי