נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

הלוואות לעסקים – האם זה משתלם?

שטרות

קודם כל – האם אתם באמת זקוקים להלוואה?

דבר ראשון, לפני שאתם רצים לקחת הלוואה, אתם צריכים להיות בטוחים מבחינה פיננסית כל אתם זקוקים להלוואה הזאת, והיא לא מהווה מעיין קיצור דרך כלכלית שבפועל תעמיס עליכם קשיים בעתיד, כאשר מראש הייתם יכולים להימנע מלקחת הלוואה.

במידה והעסק שלכם בתהליך צמיחה ואתם רוצים לקחת אותו צעד אחד קדימה, הלוואה בהחלט יכולה להיות אופציה כדאית עבורכם. במידה והעסק שלכם במצד, הסיכוי שלכם לקבל הלוואות מהבנק בתנאים מטיבים עולה, במצבים כאלו יהיה לכם בהחלט כדי לשקול לקחת הלוואה, אם זה מה שאתם זקוקים בשביל לקפוץ קדימה מבחינת העסק.

יחד אם זאת, ישנם מצבים שלמרות שנראה לכם שהגיע הזמן לקחת הלוואה, יהיה לכם כדי לחשוב על זה שוב. מיד נגיע לזה.

 

להתכונן לנורא מכל

אף כלכלן לא יכול לחזות את העתיד. אף אחד לא חזה את בועת הדוט קום ב2003. ורק ממעטים עליהם כתב בספרו מייקל לואיס, אף אחד לא זיהה את בואו של משבר הסאב פריים ב2008, שהביא למשבר כלכלי עולמית. יזמים ובעלי העסקים גם, לא תמיד יוכלו לזהות מתי יהיו ירידות במכירות ומתי יזדקקו לכסף נזיל בשביל להשאיר את העסק מעל המים.

ובכל זאת, אם אתם חושדים כי תקופה קשה הולכת להגיע עבור העסק שלכם, בין אם מדובר בניסיון עבר או מידע ממשי שיש בידכם, זאת בהחלט תהיה סיבה טובה לקחת הלוואה.

 

דברים שאסור לעשות

אסור להפוך את ההלוואות למקור המזומנים הנזיל הקבוע שלכם לאורך זמן, שכן זה לעולם לא ייגמר. מומלץ מאוד לא לקחת הלוואות בשביל לכסות הלוואות אחרות.

יש לקחת הלוואה ברצינות יתרה ולשלם לפי המועד שנקבע, לכסות הלוואה קודמת עם הלוואה קיימת מעידה על תקלה בעסק.

במידה ואתם מאוד רוצים להיות עצמאיים ולפתוח עסק חדש, אנחנו ממליצים לא להסתמך רק על הלוואות. ככה אתם מעמידים את העסק שלכם בסכנה ממשית ולהסתמך יותר מדי על גורם חיצוני שכן המצב הכלכלי של העסק יכול להתדרדר ואם תצטרכו הלוואה שנית, זה יכול לאיים מאוד על המשך קיום העסק שלכם.

 

סיכום – אז האם משתלם לכם לקחת הלוואה?

הלוואה אף על פי שהיא עשויה להיות בעלת קונוטציה, יכולה להיות כלי עזר נהדר לעסקים ובמצב הנכון יכולה להיות אפקטיבית ביותר.

יחד עם זאת, אתם צריכים לדעת מתי לעשות את זה. הלוואות גוררות ריביות ותנאים שעשויים להרע מאוד עם מצבכם הכלכלי בעתיד, ורצוי להימנע מכך אלא אם כן אתם חייבים, או שאתם רוצים להביא לצמיחה בעסק שלכם שנמצא כבר היום במצב טוב.

זה בהחלט עשוי להשתלם, הכל תלוי במצבו הכלכלי של העסק שלכם, ויותר חשוב, היכולת שלכם להבין מתי העסק שלכם צריך את הזרימה הכספית הנוספת הזאת בשביל לצמוח או בשביל לא לפשוט רגל.

למידע נוסף על לקיחת הלוואה היכנסו ללינק הבא – https://www.bizlend.co.il

 

לחיצת יד

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא הלוואות