נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מימון פרויקטים – מידע חשוב ליזם המתחיל

מנהל

מציאת מימון: שלב קריטי עבור יזמים, כדי שיוכלו לממש את הפרויקט שלהם ולהוציא אותו לפועל. המימון יכול להגיע ממקורות שונים עם תנאים שונים ולכן מידע חשוב ליזם המתחיל: השגת מקור מימון לפרויקט.

 

מימון פרויקטים

השקעת בנדל"ן / עסק /  פרויקט תעשייתי / פרויקט אחר בעל רישיון או הסכם זיכיון – מזל טוב! פרויקט שכזה  סביר להניח, יהיה מורכב מתשתיות ארוכות טווח ונדרשת עבורו השקעה כספית משמעותית בנוסף לערבויות ובטיחונות על פי החוק. מציאת מימון לפרויקט: שלב חיוני להוצאה לפועל של הפרויקט שלך. המימון, נועד לאפשר לך להתחיל ולסיים את הפרויקט. ישנם מגוון גורמים מוסמכים המציעים מתן הלוואות למשקיעים, ולהן רגולציה שונה – החל מן הבנקים וכלה בגופים חוץ – בנקאיים (כמו חברות האשראי וחברות הביטוח). עקב התחרות ישנם מגוון אלטרנטיבות המבטיחות ללקוח גמישות בתנאי הענקת המימון, תנאי החזר ההלוואה וגובה הריבית.

 

רשת ביטחון

ראשית, עליך לצבור הון פיננסי עצמי (בצורת כסף, נכס, ניירות ערך ועוד). בטח כבר ידוע לך שהשקעה טובה צריכה להחזיר תשואה כדי שההשקעה תשתלם. בהשקעה, כמו בהשקעה – ישנם סיכונים שמא הפרויקט יכשל באחד השלבים. בדיוק למקרה שכזה נדרשות ממך ערבות ובטיחונות כרשת ביטחון לגוף המממן (אסמכתא לכך שיהיה לך את היכולת להשיב את הסכום שהושאל), לדוגמא: נכסי הפרויקט וזכויותיו. כמו כן, חשוב לוודא שצפי תזרים המזומנים שיופק מהפרויקט, יניב לך את האפשרות להשיב את ההלוואה בריבית (אחרת לא בטוח שינתן לך מימון) ובהמשך גם ליהנות מרווח.

 

ניהול סיכונים

השקעות לא עושים "על רגל אחת"! התחלת את ההשקעה בפרויקט מתוך רצון להגדיל הכנסות, לכן אסור לדלג על שום שלב. טרם חיפוש  מקור המימון נוודא את כל ההיבטים הכרוכים בפרויקט: ננתח, נבצע בדיקות, נעריך שווי, נבנה מודל פיננסי, נעריך סיכונים ואולי אפילו נשכור שירותי ליווי וייעוץ. הכל כדי להבטיח שהעסקה תתרחש על הצד הטוב ביותר, עם סיכונים נמוכים ככל הניתן.

 

הגשת הבקשה

מגישים בקשה לגוף המממן – אחריותו לבצע בדיקות ולאשר. חתימה של שני הצדדים על ההסכם מבטיחה התחייבות למימון הפרויקט. המפתח למימון פרויקטים טמון בהתאמת אמצעי המימון להיקף הפרויקט: הלוואה בריבית / הנפקת אגרות חוב (נמכר למשקיעים) / מציאת משקיע פרטי ועוד. לכל אמצעי יתרונות וחסרונות משלו. קריאה על ליווי פיננסי באנגלית יכולה לשפוך אור על הוצאה לפועל של פרויקט בארץ זרה.

 

לסיכום

בתור "יזם מתחיל" מימון הפרויקט הינו רכיב הכרחי לשם שלב ההוצאה לפועל. טרם חיפוש מקור המימון נבצע מחקר מקיף, ניהול סיכונים, אפשרויות להחזיר את החוב ולהניב רווח. כל זאת ועוד, נבדוק עם הגופים השונים מהם מסלולי המימון שהם מציעים ונבחר אחד שיטיב עם הפרויקט שלנו. בואו תגלו את The key to project financing שלכם.

נחתום על ההסכם ונצא לדרך,

בהצלחה!

 

בית ומטבעות

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא טיפים פיננסים
מטבעות
3 דרכים בטוחות להשקעה

כל משקיע מחפש את הדרך הבטוחה ביותר לגרום לכסף שלו לעבוד בשבילו. לא פעם ולא פעמיים שומעים על השקעות