נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מאמרים

ההבדל בין איחוד תיקים להליך הוצאה לפועל

ההתמודדות עם חובות במדינת ישראל היא מנת חלקם של רבים מאיתנו ותמיד עולה השאלה: האם עדיף להתמודד על ידי הליך של פשיטת רגל או באמצעות איחוד תיקים? הדבר הכי חשוב שכדאי לדעת על הסוגיה הזאת, זה שאין תשובה אחת נכונה. יש מספר קריטריונים שיכולים לעזור לנו לבחור את האופציה הכי טובה למקרה הספציפי שלהם והם:

  1. איזה נכסים קיימים ברשותנו
  2. הרצון והיכלות להתמודד מול חקירות חוזרות ונשנות
  3. גובה החוב

בהתאם לכל הנתונים האלה ניתן יהיה לקבל החלטה נכונה וחשוב לדעת שלכל הליך יש גם יתרונות וגם חסרונות שצריך יהיה להתמודד איתם. עוד על כך תוכלו לקרוא כאן.

 

המשמעות של כל אחת מהאפשרויות

כאשר מדברים על איחוד תיקים למעשה החייב יכול לשלם גם חמש שנים שלמות אך עדיין הוא לא תמיד יסיים לשלם את החוב. העניין הוא שבנוסף לחוב יש גם ריבית שאיתה צריך להתמודד. לעומת זאת, במקרה של פשיטת רגל ניתן יהיה לקבל בסופו של דבר הפטר, כלומר, מחיקה מלאה של כל החובות. משמעות הדברים היא שתוך 18 חודשים מקסימום יוכל החייב שהכריז על עצמו כעל פושט רגל לאפס את הדברים ולהתחיל מחדש. חשוב לדעת שכאשר מדברים על הליכי איחוד תיקים הכוונה היא רק לאיחוד התיקים בהוצאה לפועל ולא נכללים בבקשה הזאת תיקים שקיימים במקומות אחרים. לעומת זאת, במקרה של פשיטת רגל כל התיקים, כל הנושים וכל החובות נכנסים להסדר. זה עוד שיקול שצריך לקחת בחשבון כי יש לכך השפעה רבה על ההתנהלות בעתיד.

להמשך קריאה בכתבה המלאה.

איך מקבלים את ההחלטה הנכונה?

כפי שהוזכר לעיל, אין תשובה אחת נכונה מה באמת כדאי לעשות ובהחלט חשוב לבדוק את הדברים לעומקם. לכן כדאי יהיה להתייעץ עם מי שמבין בתחום הזה, כי זה לא משנה כמה תלמדו או תקראו על הנושא, שכן בסופו של דבר אתם לא אנשי מקצוע בענף. לעומת זאת, עורכי דין שנותנים שירות בנושאים הללו ללקוחות שלהם כבר עשרות שנים יוכלו להמליץ לכם על הדרך הטובה ביותר עבורכם. כדאי לזכור שכל מה שקשור לחובות זה לא משהו שכדאי לדחות. זה נכון שאף פעם לא נעים להודות שנכשלנו או שיש לנו חובות, אך זה עדיף מאשר להתעלם מהמצב הקיים.

רוצים לקרוא עוד? לחצו כאן.

עורך הדין המומלץ לכם

הטיפ האחרון שנוכל לתת לכם בנושא הוא לבחור בקפידה לאיזה עורך דין אתם חושבים לפנות כי אין סיבה להתפשר על פחות מהטוב ביותר. עוד דין מוצלח יוכל לסייע לכם בצורה נכונה והוא גם יוביל את הדברים לסיטואציה שיהיה יותר קל להתמודד איתה. זה שאתם חייבים כספים זה לא אומר שעליכם להפסיק לחיות ועם עורך דין מקצועי אתם תראו שהכול ייראה לכם אחרת. פנו עוד היום אל איש המקצוע המוביל באזורכם ותראו שלא תצטערו על כך. כתבה זו פורסמה גם באתר ישראל היום.