נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

גרירת משכנתא

גרירת משכנתא

יש לכם דירה שרשומה על שמכם אך החלטתם למכור אותה? רוצים לקנות דירה גדולה וחדשה יותר כי מצאתם הזדמנות שחבל לכם לפספס או בגלל שקרה כל דבר אחר, כמו העובדה שהמשפחה גדלה? אם כך, כדאי שתדעו: גרירת משכנתא זו אופציה טובה ולכן שווה לקחת זאת בחשבון.

 

מה זה אומר בפועל "גרירת משכנתא"?

אולי לא לגמרי הייתם מודעים לכך, אבל אתם לא באמת היחידים שנמצאים בסיטואציה שבה מצאתם את עצמכם. כלומר, הרבה אנשים מחליטים לשדרג את החיים, למצוא דירות אטרקטיביות יותר וכל זה עוד לפני שהם סיימו בכלל לשלם את המשכנתא על הנכס הנוכחי שיש להם.

לכן כדאי לדעת שקיים כזה מושג גרירת משכנתא, ולעמן האמת, פעמים רבות זה הפתרון הכי טוב שקיים. למעשה, כאשר מדברים על גרירת משכנתא מדברים על מצב שבו אתם פשוט מעבירים את המשכנתא מהנכס הנוכחי לנכס שאתם רוצים לקנות. חשוב לדעת שאין כאן שינוי בתנאים, כלומר, אתם עדיין תחזירו את הסכום:

  • לאותו בנק
  • במסגרת אותו מסלול
  • כולל אותן ריביות
  • לאורך אותה תקופה שעליה סוכם מראש וכדומה

 

מצד שני, יש היום גם אפשרות לגרור משכנתא מבנק אחד לבנק אחר ואז כן נכנסות לתמונה גם עלויות אחרות ושינויים שצריך לשים לב אליהם. מה שבטוח זה שאם אתם חושבים על האופציה הזאת, מאוד מומלץ יהיה לבדוק איך אתם עושים את הדברים והאם אתם לא הולכים לשלם על כל המעבר והגרירה ריבית יותר מידי גבוהה.

 

מדוע כדאי להתייעץ עם אנשי המקצוע שעוסקים בתחום הזה?

בין אם אתם חושבים על גרירת משכנתא ובין אם אתם רוצים לנסות להעביר את המשכנתא הנוכחית שלכם ממסלול אחד למסלול אחר, ברור מדוע אתם בדילמה. האם זה כדאי? האם אתם הולכים להפסיד תוך כדי כסף? או שאולי זו דווקא הולכת להיות בחירה כלכלית חכמה במיוחד?

האמת היא, שאין על כך תשובה אחת נכונה וכל מקרה צריך להיבדק לגופו. בנוסף, אם יהיו לכם יועצים שיוכלו לעזור לכם לבחור את מה שבאמת נכון לכם באופן אישי, זה יעזור לכם מאוד ולכן לא כדאי לוותר על כך.

 

היועצים הנכונים לכם – כך תבחרו אותם

הלכתם קצת לאיבוד? לא יודעים אם לגרור משכנתא, לקחת הלוואה אחרת או שאולי בכלל לא כדאי לעשות את העסקה שנראתה לכם נוחה? אם כך, כדאי שתדעו: לא רק שצריך לפנות אל יועצי משכנתא מובילים, אלא גם רצוי שתעשו זאת עוד היום.

אם אתם תוהים במי כדאי לבחור ומי יוכל להיות יועץ המשכנתאות שלכם, אתם לא לבד. כמובן שיש היום הרבה מומחים שעוסקים בתחום הזה והם יוכלו לסייע לכם בבחירה, כך שטוב תעשו אם תבדקו בשבע עיניים אל מי אתם פונים. למידע נוסף מוזמנים להיכנס ללינק הזה ושם תמצאו יועצים מומחים שיוכלו לענות לכם על כל שאלה ודילמה.

איש מחזיק מפתחות לבית

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא משכנתאות
ייעוץ משכנתאות
איך קונים דירה עם יוקר המחיה?

אחת הסוגיות הכלכליות הבוערות ביותר בתקופה האחרונה, היא סוגיית יוקר המחיה בכלל ומחירי הדירות בפרט. המחירים הולכים ומטפסים באחוזים