נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

גירושים כלכליים – ההשפעות הכלכליות של הפרידה

גירושים

נושא הגירושים, לצערנו הרב, מאוד אקטואלי ורלוונטי לחיינו. הסטטיסטיקה העגומה מספרת שאחד מכל שלושה זוגות נשואים עתיד למצוא את עצמו בהליך גירושים. התהליך לרוב מלווה בקשיים רבים ולעיתים אף במריבות קשות בין בני הזוג, שנוגעות בעיקר לחלוקת המשמורת על הילדים וחלוקת הרכוש המשותף. אם אתם עומדים בפני הליך זה, ריכזנו עבורכם מספר פרטים שאתם צריכים לדעת.

 

לאילו נושאים תצטרכו לדאוג מבחינה כלכלית לאחר גירושים?

הנושא הראשון וכנראה החשוב ביותר הוא כמובן הסכם עם הצד השני לגבי המשמורת על הילדים. כאשר ההורים חיים בנפרד, ההורה שאינו חי עם הילדים נדרש לשלם מזונות עבור ילדיו הקטינים. סכום המזונות נקבע לרוב בהסכמת שני הצדדים, ואם אין הסכמה – ניתן לפנות לבית המשפט והוא זה שיכריע.

בנוסף, יש לדאוג לחלוקה הוגנת של הרכוש המשותף שנצבר עם השנים. זוגות רבים עורכים לפני הנישואים הסכם ממון, שם נקבעת החלוקה של הרכוש במקרה של פרידה. במקרה שבו הזוג לא חתם על הסכם כזה, החוק קובע כי הרכוש המשותף יחולק שווה בשווה בין בני הזוג.

כמובן שהפרדת כוחות בין בני זוג משמעותה הוצאות כלכליות גדולות יותר, שנופלות על כתפי כל אחד מהצדדים. יהיה צורך בתשלום עבור שתי דירות, שתי מכוניות, שני חשבונות בנק נפרדים ועוד. אלו פרמטרים שיש לחשוב עליהם בעת הגירושים, ולדאוג לכך מבעוד מועד – על מנת שלא תמצאו את עצמכם ללא קורת גג או דרך התניידות.

 

החזר מס בעקבות גירושים – זה אפשרי

 

מי זכאי להחזרי מס?

אם אתם עובדים כשכירים, אתם ודאי יודעים כי אתם משלמים מס הכנסה כחלק אינטגרלי מהשכר שלכם. עם זאת, ייתכנו מצבים בהם תהיו זכים לנקודות מס, שמשמעותן הפחתה בתשלום מס ההכנסה.

ישנם מקרים רבים בהם תוכלו להיות זכאים להפחתה שכזו, ובמקרה שכבר שילמתם את מלוא גובה המס – תהיו זכאים להחזרי מס. חלק ממקרים אלו נוגעים לסטטוס המשפחתי שלכם, כאשר רשויות המס מעניקות החזרים על תשלומים לאחר גירושים – כמו תשלומי מזונות למשל.

 

איך אפשר לבדוק את הזכאות שלי להחזרי מס?

את זכאותכם להחזרי מס תוכלו לבדוק דרך אתר "הגנה". באתר תמצאו מחשבון זכאות, בו תצטרכו למלא מספר פרטים אישיים שלכם (שם מלא, מספר טלפון, האם אתם גרושים ומשלמים מזונות, תואר אקדמי), וכן מידע על גובה המשכורת החודשית הממוצעת שלכם.

הבדיקה אורכת מספר דקות, והיא פשוטה ונוחה מאוד לתפעול. היא אינה כרוכה בתשלום או בהתחייבות כלשהי, אלא נועדה אך ורק למענכם ולרווחתכם. אנשים רבים באוכלוסייה זכאים להחזרי מס, וכלל אינם מודעים לכך – ואם אתם עובדים שכירים, הסיכוי שאתם זכאים להחזרי מס הוא גבוה במיוחד.

בואו לבדוק את זכאותכם, ואולי תוכלו לקבל החזרים כספיים מהמדינה (בגובה של אלפי שקלים!).

 

החזרי מס

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי
איש נדלן
אחזקת מבנה לאחר שיפוץ

עריכת שיפוצים במבנה, נועדה בדרך כלל להחזיר אותו למצב הדומה למצבו כאשר היה חדש. לחילופין, שיפוצים במבנה נועדו לשיפור